24 tys. zł dla przyszłych przedsiębiorców

Masz pomysł na biznes, ale potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Weź udział w projekcie „Dobry Czas na Biznes”. Na ten cel można otrzymać ponad 24 tys. złotych bezzwrotnej dotacji. Termin naboru mija 31 sierpnia.

To propozycja skierowana do osób, które mają ukończone 30 lat. Przy naborze wniosków na dodatkowe punkty mogą liczyć: kobiety, osoby które mają więcej niż 50 lat, osoby długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne lub posiadające niskie kwalifikacje. W naborze mogą brać również emeryci, renciści lub osoby przebywające na urlopie wychowawczym.

Otrzymanie bezzwrotnej dotacji poprzedzone będzie pakietem szkoleń z tematyki działalności gospodarczej, prowadzonym przez wykwalifikowanych doradców. Specjaliści służyć będą pomocą również na dalszych etapach rozwoju firmy. Osoby, które wezmą udział w naborze zostaną zaproszone do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej z doradcami – zawodowym i biznesowym. Specjaliści ocenią pomysł na biznes oraz predyspozycje kandydata do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej.

Realizatorem projektu jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego. Szczegółowe informacje, dokumenty i wzory formularzy, dostępne są na stronie internetowej http://www.marr.pl/projekty/dcbtarnow/o-projekcie.html