Ambasador Tajwanu w Tarnowie

Ambasador Tajwanu, Henry M.J. Chen, gości w Tarnowie, gdzie prowadzi rozmowy dotyczące współpracy m.in. z tarnowskimi Zakładami Mechanicznymi. Wczoraj z kolei, 9 maja, wziął udział w posiedzeniu Rady Gospodarczej, a następnie dokonał otwarcia wystawy „Odkryj piękno Tajwanu”, którą można oglądać do 26 maja w tarnowskim teatrze.

Wczoraj podczas posiedzenia Rady Gospodarczej przedstawiciele Tajwanu zaprezentowali możliwości współpracy z Tajwańską Radą Rozwoju Handlu Zagranicznego. Członkowie tarnowskiej Rady Gospodarczej, prezydent Roman Ciepiela, reprezentanci magistratu dyskutowali o tym, jak można nawiązać kontakty gospodarcze właśnie z Tajwanem. Ambasador zachęcał do udziału w Tajwańskiej Misji Handlowej, która odbędzie się 13 czerwca w Krakowie. W imprezie gospodarczej weźmie udział kilkanaście firm z Tajwanu, poszukujących partnerów biznesowych w Polsce. Wystawcy reprezentować będą takie branże jak: maszyny i części, tekstylia i akcesoria, narzędzia ręczne, komponenty elektroniczne, produkty chemiczne, produkty IT, hardware i software, tworzywa sztuczne. Szczegółowe informacje o misji gospodarczej dostępne na stronie: http://warsaw.taiwantrade.com/news/detail.jsp?id=22000

Kolejnym punktem tarnowskiej wizyty był wernisaż „Odkryj Piękno Tajwanu”. Na wystawie prezentowane są fotografie i drzeworyty. Uczestnicy wernisażu mogli zobaczyć również sprzęty elektroniczne, pochodzące z Tajwanu. Prezentowano między innymi produkty wykonane przez tajwańskie firmy, które posiadają swoje oddziały w Polsce.

Wystawę w teatrze „Solskiego” można oglądać do 26 maja. Wstęp bezpłatny. (Źródło: www.tarnow.pl)