Dzień Otwarty SAG „Piaskówka”

Nowe przestrzenie dla inwestorów w Tarnowie już przygotowane. W ostatnich dniach zakończono realizację Strefy Aktywności Gospodarczej „Piaskówka”, która jest elementem dwu-etapowego projektu tworzenia nowych nieruchomości inwestycyjnych w naszym mieście.

6 listopada zapraszamy na „Dzień Otwarty” Strefy. Będzie to okazja do prezentacji nieruchomości dostępnych dla nowych przedsięwzięć oraz konsultacji w zakresie możliwych zachęt inwestycyjnych.

 

 

Do dyspozycji inwestorów będą pracownicy Urzędu, odpowiedzialni za: sprzedaż nieruchomości, zwolnienia od podatku od nieruchomości, zagospodarowanie przestrzenne, pozwolenia na budowę oraz kompleksową obsługę inwestora. W Dniu Otwartym udział wezmą także przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego, z którymi będzie można skonsultować wykorzystanie zalet, jakie daje Polska Strefa Inwestycji.

Przygotowanie nieruchomości, z myślą o inwestorach jest elementem projektu pod nazwą: „Utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej „Piaskówka-Komunalna” w Tarnowie”, dofinansowanego ze środków RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Budowa SAG „Piaskówka” została zakończona w październiku. Obecnie trwają procedury związane z przyjęciem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a następnie podziałów geodezyjnych, wykonania wyceny nieruchomości oraz ogłoszenia przetargów nieograniczonych. Druga część projektu – budowa SAG „Komunalna” zostanie zakończona w maju 2020 r.

 

 

Osoby, które chcą wziąć udział w Dniu Otwartym, mogą skorzystać z darmowego transportu komunikacją miejską. O godzinie 11:30, autobus MPK, oznaczony napisem „SAG Piaskówka” wyjedzie z przystanku przy Teatrze im. L. Solskiego i przetransportuje chętnych na teren strefy. Po zakończeniu Dnia Otwartego, o godzinie 13:15, będzie można wrócić tym samym autobusem na przystanek przy Teatrze.