Inkubator zapełniony!

Ostatnie wolne przestrzenie biurowe i produkcyjne w Inkubatorze Przedsiębiorczości już wynajęte! W budynku działalność prowadzi obecnie 14 firm. Podpisując umowę z Tarnowskim Klasterem Przemysłowym, przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie ponad 300 miejsc pracy.

Ostatnie trzy umowy zawarto z firmami Go-ERP, CLT Budownictwo oraz z Yabimo. Pierwsza z nich tworzy systemy informatyczne, kolejne przedsiębiorstwo związane jest z branżą budowlaną. Firma ta zajmuje się produkcją domów, mniejszej architektury, paneli ażurowych, systemów elewacyjnych oraz przedmiotów codziennego użytku i mebli z wielkoformatowych płyt w systemie drewna klejonego CLT (cross laminated timber). Z kolei Yabimo to spółka, która ma w swojej ofercie wznoszenie, montowanie i spawanie konstrukcji stalowych.

Inkubator Przedsiębiorczości otwarto 15 grudnia 2015 roku. Z miesiąca na miesiąc sukcesywnie przybywało chętnych, by rozpocząć działalność gospodarczą w budynku przy ul. Kochanowskiego. – Wynajęcie w ciągu niewiele ponad roku całego Inkubatora Przedsiębiorczości to dobry wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że w inkubatorze mogą lokować się wyłącznie firmy rozpoczynające działalność gospodarczą lub działające nie dłużej niż dwa lata – wyjaśnia Magdalena Gadecka-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Dodajmy, że obecnie firmy działające w inkubatorze zatrudniają ponad 80 pracowników. Zgodnie z zawartymi umowami, przedsiębiorcy zobowiązali się do zatrudnienia w sumie 300 osób.

Przypomnijmy, że budynek, w którym obecnie znajduje się inkubator, należał w przeszłości do Zakładów Mechanicznych. M.in. dzięki pieniądzom pozyskanym z europejskiego dofinansowania nieruchomość poddano gruntownej modernizacji. Obiekt liczy trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m². Na jego terenie znajduje się hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni ponad 8 tys. m². (Źródło: www.tarnow.pl)