Inwestycja i inwestor roku

Podczas jubileuszowego, 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie przyznano tradycyjnie nagrody: Inwestor Roku i Inwestycja Roku. Pierwsza z nich trafiła do spółki Work Service, firmy pomagającej rocznie znaleźć pracę 300 tys. Polaków. Z kolei laureatem drugiej nagrody została firma bioinformatyczna Ardigen, której celem jest poszukiwanie rozwiązań zwalczających raka. Przebieg forum można śledzić na żywo za pomocą transmisji online.

Za nami pierwszy dzień Forum Inwestycyjnego w Tarnowie. Tematem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji są start-upy i nowe technologie. Zwieńczeniem tej części imprezy gospodarczej  była gala w tarnowskim teatrze, podczas której przyznano nagrody Inwestycja Roku i Inwestor Roku.

Kapituła konkursowa uznała, że na tytuł najlepszej inwestycji zasłużyła firma Ardigen, spółka założona w 2015 roku, specjalizująca się w rozwiązaniach bioinformatycznych. – Strategicznym kierunkiem rozwoju firmy jest tworzenie i wprowadzanie na rynek własnych, innowacyjnych produktów w dziedzinie medycyny precyzyjnej i medycyny spersonalizowanej, produktów łączących wiedzę z dziedziny onkologii, biologii molekularnej, bioinformatyki, sztucznej inteligencji i informatyki. Nowe produkty mają służyć zwiększeniu skuteczności leczenia onkologicznego – przedstawił zwycięską firmę Wojciech Wróblewski, członek kapituły. – Myślę, że obecnie każdy pośrednio lub bezpośrednio ma kontakt z rakiem i walka z tą chorobą to naprawdę wielkie wyzwanie. Jako polska firma te działania podejmujemy na skalę światową, dlatego myślę, że warto się chwalić, że w Polsce takie firmy funkcjonują – podkreślał Janusz Homa, prezes spółki Ardigen.

Tytułem Inwestor Roku może pochwalić się spółka Work Service. – Firma bardzo prężnie się rozwija, cały czas inwestuje, która patrzy dalej niż na nasz kraj. Obecna jest w 17 krajach w Europie. Pomagają nie tylko tym, którzy szukują pracy, ale również tym, którzy poszukują dobrych pracowników. A wiemy dokładnie, a szczególnie ci, którzy prowadzą firmy, że dobry wykwalifikowany pracownik to osoba na wagę złota – tak o firmie Work Service mówił Grzegorz Napieralski, uzasadniając wybór kapituły. – To właśnie innowacyjność, o której tak wiele mówiono dzisiaj na forum, pomogła nam wyjść z piwnicy akademika Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na rynki większości krajów Europy, a ostatnio również Chin – zaznaczał Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu spółki, odbierając nagrodę.

Jubileuszowa edycja forum stanowiła okazję, by wręczyć nagrody specjalne: Solidny Partner dla Zygmunta Berdychowskiego z Instytutu Studiów Wschodnich, współorganizatora imprezy gospodarczej. Uhonorowano także sponsorów: Grupę Azoty, Tarnowskie Wodociągi, Tauron Polska Energia i Polską Spółkę Gazownictwa za pomoc przy realizacji forum. (Źródło: www.tarnow.pl)

Pełna relacja z 10. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie: http://www.tarnow.pl/Biznes/Forum-Inwestycyjne/10.-Forum-Inwestycyjne-relacja