Izba Gospodarki Elektronicznej doradza w Tarnowie

 Otwarcie filii Izby Gospodarki ElektronicznejW Tarnowie od wczoraj, 11 maja, działa Filia Małopolskiego Oddziału Izby Gospodarki Elektronicznej. Najbliższy dyżur pracowników Izby, w czasie którego tarnowscy przedsiębiorcy będą mogli poznać tajniki handlu elektronicznego, nowoczesnych narzędzi do promocji firmy w sieci, podstaw PR, marketingu, kanałów komunikacji, czy też trendów w tendencjach zakupowych online, przypada 22 maja.

Zastępca prezydenta Tarnowa do spraw rozwoju gospodarczego, Piotr Augustyński, podkreśla, że działalność Izby to nie wyłącznie branża e-commerce, ale również wspieranie społeczeństwa w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych, prawna i merytoryczna pomoc dla firm funkcjonujących już na rynku lub chcących rozpocząć działalność w Internecie, współpraca z uczelniami oraz szkołami, czy też działalność edukacyjna wśród seniorów, między innymi w ramach „Uniwersytetów Trzeciego Wieku”.

Dyżury dla przedsiębiorców będą pełnione w Strefie Przedsiębiorcy „DESK”, przy ulicy Wałowej 16.

W ramach działalności Filii Małopolskiego Oddziału Izby Gospodarki Elektronicznej w Tarnowie zostaną następujące projekty:

  • „Letnia Szkoła Gospodarki Cyfrowej” – 31.07.2017-02.08.2017 r.,
  • „Kupujesz w Internecie” – 15.09.2017 r.,
  • „Sukces w Internecie” – konferencja dla biznesu – 06.10.2017 r.

Izba Gospodarki Elektronicznej, założona w 2013 roku, działa na rzecz rozwoju polskiej branży e – commerce. O jej powołaniu zdecydowały największe firmy polskiego sektora handlu elektronicznego, w tym: właściciele Empik.pl, Merlin.pl, Skąpiec.pl, Nokaut.pl, EuroRTVAGD, Neo24, Komputronik, Grupy Allegro i serwisów płatności online PayU, Dotpay, Przelewy 24. Działalność Izby, współtworzona przez blisko 200 polskich i zagranicznych podmiotów, opiera się na współpracy i wymianie know – how. Izba reprezentuje wspólne interesy branży w dialogu z instytucjami polskiej administracji rządowej, Unii Europejskiej oraz organizacjami pozarządowymi w Polsce i na świecie. Zajmuje się również edukacją i prowadzi działania legislacyjne – aktywnie uczestniczyła w procesie tworzenia prawa dotyczącego branży e-commerce w Polsce.

Jak wynika z raportu mShopper 2.0, już ponad 40 procent Polaków świadomie i aktywnie korzysta z różnych aplikacji mobilnych, a 37 procent internautów robi zakupy mobilne. 53 procent klientów e-commerce kupuje na swoich smartfonach i tabletach, co drugi posiadacz smartfona korzysta z bankowości mobilnej. (Źródło: www.tarnow.pl)

Galeria zdjęć z otwarcia filii Izby Gospodarki Elektronicznej: http://www.tarnow.pl/Galeria/Galeria-Biznes/Galeria-Biznes-2017/Otwarcie-filii-Izby-Gospodarki-Elektronicznej