Jak roboty odmienią nasz świat? Tarnów na targach AUTOMATICA

Czy da się stworzyć maszyny, które w pełni wyręczą ludzi w ich pracy i codziennych obowiązkach? A może rewolucja właśnie trwa i już niedługo nie będziemy potrzebni w przemyśle, produkcji i sektorze usług? Targi AUTOMATICA w Monachium to miejsce gdzie można znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. To również prezentacja najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, prezentowanych przez liderów branży.

Przedstawiciele 10 firm reprezentujących sektor MŚP z Małopolski wraz z pracownikami koordynującymi realizację projektu Business Boost for Małopolska, od 19 do 21 czerwca uczestniczyło w jednym z najważniejszych wydarzeń targowych tego rodzaju, na świecie.

Dodatkowo, była to także świetna okazja dla firm na nawiązanie kontaktów biznesowych, poszukiwanie klientów i zleceń oraz nowych rozwiązań, które mogą zastosować w swojej działalności. Co ciekawe, na 14 polskich przedstawicieli przemysłu na targach AUTOMATICA, Tarnów wspólnie z 10 firmami stanowił znakomitą większość tej reprezentacji.

Rozwój sektora automatyzacji procesów przesyłowych oraz produkcji robotów, w ostatnich latach osiągnął bardzo wysoki poziom. Maszyny, dokładniejsze i bardziej skomplikowane, dzięki zaawansowaniu technologicznemu są w stanie wykonywać niezwykle precyzyjne prace. Wiele przykładów  innowacyjnych wdrożeń i możliwych przyszłych zastosowań przyciągało tysiące odwiedzających monachijskie targi.

W targach wzięły udział firmy z Tarnowa, Subregionu Tarnowskiego i Krakowa: 8Powers, ELMARK, Proster, ITEM Service, Qube Automation, PROXIMA, Stec Robotics, ELPOM, SNABEL, ALTCONNECT.

Wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowa oraz partnerem projektu Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, w targach w Monachium uczestniczyli także przedstawiciele projektu „Promocja potencjału gospodarczego subregionu tarnowskiego w kraju i na arenie międzynarodowej”, z Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A.

Zobacz relację wideo z targów AUTOMATICA:

Zobacz galerię zdjęć:

 

Wyjazd na targi AUTOMATICA do Monachium był ostatnim z elementów promocji firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w kraju i za granicą. Projekt Business Boost for Małopolska, po półtorarocznej działalności wsparł 75 firm w zakresie szkoleń i warsztatów oraz 50, w ramach organizacji wyjazdów na targi, które odbyły się w: Barcelonie, Warszawie, Hannoverze i Monachium.

Środki na aktywizację w ramach ekspansji międzynarodowej pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego, na lata 2014-2020. W sumie było to blisko 2,5 mln zł.