Niemieckie targi szansą dla firm

Największe na świecie targi nowoczesnych technologii CeBIT w Hannoverze oraz ceniona w branży AUTOMATICA w Monachium, to dwa kierunki dokąd w czerwcu udadzą się firmy w ramach projektu Business Boost for Małopolska, realizowanego przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa.

20 przedsiębiorców reprezentujących sektor MŚP z Małopolski, zupełnie za darmo, dzięki środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, spędzi najbliższe dwa tygodnie na poszukiwaniu inwestorów, kontrahentów, ale również nowych, potencjalnych klientów.

Od 11 do 15 czerwca hannoverskie targi CeBIT będą miejscem promocji nie tylko firm, ale również samego Tarnowa. Dzięki wsparciu środków zewnętrznych, Tarnów będzie jedynym polskim miastem obecnym na niemieckich targach oraz jednym z 4 samorządów z całej Polski.

W targach zagranicznych w Hannoverze weźmie udział 10 firm: Instal System, Na Niby Studio, APG System, Gate-Software, GO ERP, Artificial View, Sinterit, NoGravity, Memo-IT oraz Airly for Industry.

Tydzień później, w dniach od 19 do 22 czerwca, kolejna grupa 10 przedsiębiorców weźmie udział w targach AUTOMATICA w Monachium. Tam stoisko Tarnowa, będzie jedynym polskim samorządem. Co istotne w bawarskich targach weźmie udział aż 8 firm z Subregionu Tarnowskiego. Będą to: 8Powers, ELMARK, PROSTER, Qube Automation, ELPOM, SNABEL, ALTCONNECT, PROXIMA SERWIS PRODUKT, ITEM SERVICE oraz STEC Robotics.

Po misji gospodarczej do Barcelony w ubiegłym roku, są to kolejne aktywności oferowane przedsiębiorcom w celu budowania potencjału oraz rozwoju prowadzonej działalności.

Targi w Hannoverze i Monachium, to kolejno czwarty oraz piąty wyjazd targowy oferowany przez Tarnów dla firm. Dotychczas 30 przedsiębiorców wzięło udział w SMART CITY EXPO World Congress w Barcelonie, Warsaw Industry Week oraz ELEKTROTECHNICE w Warszawie.