Rozszerzamy współpracę inwestycyjną

Podczas spotkania dot. „Polskiej Strefy Inwestycji”, organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa i Krakowski Park Technologiczny w dniu 28 stycznia 2019 r., zastępca prezydenta Tarnowa Piotr Augustyński podpisał z wójtem Gminy Wietrzychowice Tomaszem Bankiem porozumienie o współpracy na rzecz poprawy atrakcyjności inwestycyjnej aglomeracji tarnowskiej.

Porozumienie zakłada współpracę w zakresie przygotowania wspólnej i jednolitej oferty inwestycyjnej, wspierania inicjatyw gospodarczych, działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, pomocy gospodarczej oraz pozyskiwania środków europejskich na te cele.

Tarnów przede wszystkim poszerza swoją ofertę inwestycyjną. Jako stolica subregionu chcemy promować tereny inwestycyjne nie tylko w samym Tarnowie, ale także w otaczających go gminach. Jest to dla nas bardzo istotne, pokazuje bowiem nasz potencjał jako aglomeracji.Synergia możliwości organizacyjnych naszego miasta oraz powierzchni gruntowych oferowanych przez poszczególne gminy jest duża – podkreśla Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa.

Przypomnijmy, współpraca inwestycyjna w aglomeracji tarnowskiej rozpoczęła się w lutym 2015 r. Liderem i inicjatorem działań jest Wydział Rozwoju Gospodarczego UMT, zaś sygnatariuszami porozumienia: Miasto Tarnów, Miasto i Gmina Żabno, Miasto i Gmina Radłów, Miasto i Gmina Wojnicz, Miasto i Gmina Ryglice, Gmina Wierzchosławice, Gmina Lisia Góra, Gmina Tarnów, Gmina Skrzyszów, Miasto i Gmina Tuchów oraz Gmina Pleśna. Od 28 stycznia br. także Gmina Wietrzychowice.

Jest to wyśmienita koncepcja na rozwój całego subregionu tarnowskiego. Gmina Wietrzychowice ma swój potencjał. Choć jest mała ma wiele walorów, które chcielibyśmy uwidocznić dzięki temu porozumieniu. Liczymy głównie na rozwój gospodarczy i inwestycyjny – mówi Tomasz Banek.

Galeria zdjęć (fot. Paweł Topolski)