Tarnów przyjazny inwestorom

Tarnów Przyjazny InwestoromTarnów po raz piąty otrzymał tytuł Gminy Przyjaznej Inwestorom. To wyróżnienie przyznawane gminom, w których w ostatnim roku zrealizowano inwestycje w ramach Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gratulacje oraz wyróżnienie odebrała 12 stycznia, w Krakowskim Parku Technologicznym Magdalena Gadecka-Bukało, prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego.

W ostatnich miesiącach Krakowski Park Technologiczny wydał zgodę na rozpoczęcie lub rozszerzenie działalności czterem firmom, które swój kapitał ulokowały w Tarnowie. Są to Globus sp. z o.o., Modus-Pack sp z o.o., PPH Moskito Marek Jeleń i THCSPV7 sp. z o.o. Jednym z warunków objęcia inwestycji statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest utworzenie nowych miejsc pracy i spełnienie restrykcyjnych wymogów związanych z realizacją inwestycji. Najwięcej, bo 90 pracowników planuje zatrudnić firma THCSPV7. W przypadku spółki Moskito będzie to utworzenie 35 nowych miejsc pracy, natomiast firma Globus zapowiedziała zatrudnienie 12 osób, a Modus-Pack sześciu.

W tegorocznej edycji Tarnów znalazł się w gronie 14 gmin, które mogą pochwalić się tytułem Gminy Przyjaznej Inwestorom. Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie wyróżnienie dla Tarnowa. Miasto uhonorowano tym tytułem już po raz piąty.

Dodajmy, że w ostatnim czasie statusem Specjalnej Strefy Ekonomicznej objęto także dwa nowe kompleksy działek zlokalizowane przy Al. Piaskowej o łącznej powierzchni około 13 hektarów. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się inwestować na terenie SSE mogą liczyć m.in. na zwolnienia z podatku od nieruchomości oraz podatku dochodowego. (źródło: www.tarnow.pl)

fot. Krakowski Park Technologiczny