Tarnów w logistycznym „Zagłębiu” Polski

Położenie, dostępność komunikacyjna oraz atrakcyjne nieruchomości inwestycyjne, to tematy, które zdominowały Salon Logistyki i Magazynowania Logistex, który odbył się w ramach Targów Transportex, w Sosnowieckim Centrum Konferencyjno-Targowym Expo Silesia. Miasto Tarnów mocno zaznaczyło swoją obecność na logistycznej mapie Polski, prezentując możliwości oraz ofertę Aglomeracji Tarnowskiej w zakresie terenów.

Dzięki wsparciu środków europejskich, w ramach projektu „Business Boost for Małopolska” realizowanego przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, po raz drugi w ostatnim czasie prezentowano ofertę dla inwestorów, na specjalnym wydarzeniu towarzyszącym targom branżowym. W ubiegłym roku były to Targi Nieruchomości Inwestycyjnych REAL Connect w Warszawie, a w tym przyszła pora na sąsiednie województwo i branżę transportowo-logistyczną.

Podczas dwugodzinnego eventu pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego prezentowali nie tylko walory gospodarcze i szanse na inwestycje w Tarnowie i Aglomeracji, ale także przedstawili Miasto z innej strony – ośrodka o silnej ofercie kulturalnej, spędzania czasu wolnego, z bogatą historią i dobrą jakością życia jego mieszkańców. Co ciekawe, prezentacja miasta wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników i pozwoliła na dobrą promocję samego Tarnowa. To istotne również z uwagi na obecność firm zagranicznych i silnych reprezentantów branży w Polsce.

Kolejnym z etapów realizacji projektu „Business Boost for Małopolska” będą dwa wyjazdy na targi w Niemczech: CeBIT w Hannoverze (10-15 czerwca) oraz AUTOMATICA w Monachium (18-22 czerwca). Więcej informacji na temat zasad i regulaminu naboru można znaleźć TUTAJ.

 

Galeria zdjęć z LOGISTEX: