Tarnowscy Innowatorzy nagrodzeni

ELMARK Tarnów,  ITEM Service Sp. z o.o. i Mirosław Biedroń zostali laureatami konkursu „Tarnowska Innowacja 2018”. Dodatkowo została wręczona nagroda Ambasadora Innowacji, którą otrzymała firma TARCON Sp. z o.o.

Niekiedy innowatorzy wyprzedzają czas. Dziś chcemy nagrodzić tych, których nie ogranicza wyobraźnia – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podczas gali wręczenia nagród. Ideą konkursu „Tarnowska Innowacja” jest promocja szeroko pojętej innowacyjności wśród tarnowian, którzy mogą się pochwalić nowatorskim i kreatywnym produktem, usługą, procesem, metodą marketingową lub organizacyjną. Ważne, aby były one nowe lub znacząco udoskonalone.

Zgodnie z regulaminem, od 19 lutego do 28 sierpnia można było składać prace konkursowe w kategoriach Kreator Innowacji (pełnoletni mieszkańcy Tarnowa), Pionier Innowacji (pracownicy naukowi realizujący projekt badawczo-rozwojowy na wyższej uczelni w Tarnowie) i Promotor Innowacji (małe i średnie przedsiębiorstwa, zarejestrowane i prowadzące działalność w Tarnowie). W tegorocznej edycji wpłynęło osiem prac w dwóch kategoriach: Kreator i Promotor Innowacji, które spełniły wymogi formalne.

Kapituła Konkursu, w skład której weszli: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, zastępca prezydenta ds. rozwoju gospodarczego Piotr Augustyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Ryszard Pagacz, przewodniczący Komisji Rozwoju Miasta i Spraw Komunalnych Jacek Łabno, pełnomocnik rektora ds. badań naukowych PWSZ dr Rafał Kurczab oraz prezes Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Leszek Nowicki dokonała oceny przedstawionych prac, wysłuchała indywidualnych prezentacji oraz dokonała wyboru zwycięzców. Zgodnie z regulaminem, Kapituła mogła również podjąć decyzję o nieprzyznaniu nagrody lub o przyznaniu dodatkowej nagrody pieniężnej.

W kategorii Kreator Innowacji zgłoszono cztery prace. Za najlepszy uznano projekt Mirosława Biedronia „My zbieramy”, czyli ogólnopolski darmowy portal łączący rolników z osobami, które chcą pozbierać owoce i warzywa na własne potrzeby. Laureat otrzymał czek na 8 tys. zł oraz statuetkę.

W kategorii Promotor Innowacji również wpłynęło cztery projekty. Decyzją Kapituły firma ITEM Service Sp. z o.o. otrzymała wyróżnienie za chwytak do warstw rolkowy, który umieszczony na ramieniu robota, służy do przenoszenia warstw produktu na palety o różnych rozmiarach. Wyróżniona firma otrzymała czek na 12 tys. zł oraz statuetkę. Nagroda główna w tej kategorii powędrowała do firmy ELMARK Tarnów za projekt „Rura dzielona”, która służy ochronie i osłonie kabli energetycznych układanych w ziemi. Konstrukcja zamka oraz zastosowanie surowca o zwiększonej elastyczności pozwala na zastosowanie produktu nawet w bardzo trudnych warunkach terenowych. Zwycięzca otrzymał czek na 25 tys. oraz statuetkę.

Gala „Tarnowskiej Innowacji” byłą także okazja do uhonorowania przez prezydenta Romana Ciepielę firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw tytułem „Ambasadora Innowacji”. Tytuł ten może być przyznany w uznaniu za zasługi w promowaniu innowacji, przedsiębiorczości oraz miasta Tarnowa jako miejsca przyjaznego innowacyjnym technologiom. Tegoroczny laureat – TARCON Sp. z o.o.  – to firma, która poprzez inwestycje odmienia krajobraz Tarnowa, tworząc innowacyjne obiekty o niepowtarzalnej architekturze. Odpowiedzialne podejście biznesowe przełożyło się pasmo sukcesów, które nie zostały niezauważone przez media i portale branżowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kreatywnych pomysłów.