W poszukiwaniu specjalistów

Jakich pracowników brakuje w Tarnowie? W obliczu szybkiego rozwoju firm z branż: automatyka, robotyka, mechatronika, czy też IT, Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa przygotował ciekawą ofertę dla firm, które mają trudności w pozyskaniu specjalistów z lokalnego rynku pracy. Silna konkurencja Krakowa i Rzeszowa sprawia, że zdolni Tarnowianie wybierają większe ośrodki miejskie, szczególnie w branżach deficytowych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony tarnowskich przedsiębiorców, Wydział Rozwoju Gospodarczego przygotował ofertę wsparcia działalności lokalnego biznesu w postaci zorganizowania specjalnego stoiska, które będzie wspierać firmy w procesie rekrutacji, podczas jednych z największych wydarzeń w Polsce – targach pracy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Będzie to także szansa na pozyskanie tarnowskich absolwentów, którzy po zakończeniu edukacji poza miastem rodzinnym, będą mieli okazję zapoznać się z ofertami tarnowskich firm.

Kluczowym przesłaniem targów AGH jest stworzenie pomostu pomiędzy sektorami edukacyjnym i przemysłowym w zakresie płynnego przepływu wysoko wykwalifikowanej kadry absolwentów. Krakowskie targi pracy to około 100 wystawców oraz blisko 7 tysięcy odwiedzających, poszukujących pracy.

Na marcowe targi pracy AGH wyjedzie pięć tarnowskich firm, które w sumie będą poszukiwać pracowników w 10 specjalizacjach. Rekrutacja na wyjazd w ramach targów pracy, była prowadzona wśród tarnowskich firm mikro, małych i średnich z branż: Automatyka/Robotyka/Mechatronika, Technologie informacyjne i komunikacyjne, Elektrotechnika i przemysł maszynowy, Informatyka, Chemia, Produkcja metali i wyrobów metalowych oraz wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych.

Na targi pracy wyjadą firmy, które przeszły proces rekrutacji oraz spełniły wszystkie wymogi przewidziane regulaminem. Będą to: ALTCONNECT Sp. z o.o., elPLC S.A., Gate-Software Sp. z o.o., GO ERP Sp. z o.o. oraz ITEM SERVICE Sp. z o.o. Tarnowscy przedsiębiorcy zadeklarowali oferty pracy m.in. dla: programistów PHP, ERP, PLC, iOS, Android, projektantów mechaników, konstruktorów, automatyków oraz handlowców.

Wyjazd na targi pracy oraz stoisko w gmachu głównym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie został zorganizowany i sfinansowany przez Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa.